Logo AIDA

Imperial College London

Londono imperatoriškasis koledžas – sostinės centre įsikūrusi mokslo įstaiga – laikomas viena iš pirmaujančių Jungtinės Karalystės institucijų. Koledže studijuoja apie 15 000 studentų ir dirba 8 000 darbuotojų, daugiausia dėmesio skiriama mokslui, inžinerijai, medicinai ir verslui.
Kompiuterinės medicinos mokslinių tyrimų grupė daugiausia dėmesio skiria informacinių technologijų/dirbtinio intelekto metodų, galinčių pakeisti duomenimis pagrįstą pasaulinę sveikatą ir ligas, kūrimui. Ji sukūrė daugybę mokslo sritį keičiančių duomenų analizės sistemų, kuriomis siekiama papildyti atsirandančias molekulinio (“-omikos”) profiliavimo technologijas, kad jos padėtų priimti klinikinius sprendimus ir valdyti gyventojų sveikatą. Grupės kompetencija apjungia įvairių kompiuterinių metodų – signalų apdorojimo, vaizdų informatikos, tinklu pagrįsto mašininio mokymosi, natūralios kalbos apdorojimo ir didelio našumo mobiliųjų kompiuterių – naudojimą informacijai iš heterogeninių biomedicininių duomenų rinkinių išgauti.
Grupė bendradarbiauja su “Vodafone” fondu vykdant “DreamLab-DRUGS” ir “CORONA-AI” projektus – vienus didžiausių piliečių mokslinių projektų, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 250 000 vartotojų. Projektuose pasitelkiama dešimčių tūkstančių išmaniųjų telefonų nenaudojama apdorojimo galia, tinklu pagrįstas dirbtinis intelektas ir didelės apimties biomikos duomenys, kad būtų galima atrasti vaistų ir maisto produktų derinius, skirtus vėžio genomams.
Grupė daugiausiai dėmesio skiria omika pagrįstai tiksliajai medicinai/mitybai, dirbtinio intelekto vaistų perskirstymui ir skaitmeninei patologijai. Grupės vadovas, daktaras Veselkovas, yra gavęs Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) jaunojo mokslininko apdovanojimą ir dirbo WEF Pasaulinės darbotvarkės taryboje kompiuterijos ateities klausimais. Apie jo mokslinius tyrimus rašė technologijų laidos “BBC Click”, “Sky Swipe” ir daugybė žiniasklaidos priemonių.

Resources