i3S” yra didžiausias sveikatos ir gyvybės mokslų mokslinių tyrimų institutas Portugalijoje, įsteigtas IPATIMUP, IBMC, INEB ir UPORTO konsorciumo pagrindu. “i3S” tyrėjai sprendžia svarbiausius mokslinius klausimus vėžio, infekcinių ligų ir neurologinių sutrikimų srityse, vykdydami daugiadisciplininius projektus, apimančius fundamentinius, transliacinius ir klinikinius mokslinius tyrimus. “i3S” dirba apie 900 tyrėjų, per metus paskelbiama apie 800 straipsnių, turi 31 aktyvų patentą ir 33 patvirtintus H2020 projektus.”i3S” turi mokslinio bendradarbiavimo protokolus su šešiomis UPorto mokyklomis ir trimis didžiausiomis ligoninėmis, įskaitant Centro Hospitalar Universitário S. João (CHUSJ) ir IPO-Porto. Institutas taip pat turi tris diagnostikos platformas, kurios teikia klinikines paslaugas bendruomenei.
“i3S” dalyvauja įvairiuose nacionaliniuose ir Europos mokslo ir infrastruktūros tinkluose, įskaitant Nacionalinį visapusiškos vėžio priežiūros centrų tinklą, Portugalijos biologinių duomenų tinklą, Nacionalinę biobankų infrastruktūrą, Nacionalinę genomo sekos nustatymo ir analizės įstaigą, Portugalijos sveikatos klasterį ir Europos mokslinių tyrimų infrastruktūros strateginio forumo (ESFRI) integruotas infrastruktūras: EU-OPENSCREEN ERIC, Euro-BioImaging, ELIXIR, Instruct-ERIC, Baltymų gamybos ir gryninimo partnerystę, Europos nanomedicinos technologinę platformą ir Europos pažangios transliacijos mokslinių tyrimų infrastruktūrą medicinoje.
“i3S” turi 13 technologinių platformų, suteikiančių galimybę naudotis pažangiausia įranga, skirta kelių sričių moksliniams tyrimams. Institute veikia padaliniai, kurie užtikrina visus valdymo, finansinius ir komunikacijos aspektus, reikalingus MTEP projektams įgyvendinti. Galiausiai, ” i3S” skatina nuolatinį mokslininkų kvalifikacijos kėlimą ir vykdo kasmetinę švietimo ir informavimo veiklą, kad sumažintų atotrūkį tarp mokslo ir visuomenės.
AIDA projekte dalyvaujanti i3S komanda turi sėkmingos bendradarbiavimo patirties ir yra pripažinta už svarų indėlį į skrandžio vėžio histopatologiją ir klasifikaciją bei skrandžio kancerogenezę, susijusią su H. pylori virulentiškumo veiksniais ir mikrobiomu.